Ні для кого не секрет, що учителі це бійці невидимого фронту. Лише ми з Вами знаємо скільки зусиль та часу вимагає наша праця. Це лише зі сторони все просто: число, тема уроку, ров'язали задачу, приклад, рівняння... Але скільки триває підготовка до успішного уроку? А до не одного?
Час показує доцільність того чи іншого прийому, методу, засобу. Але ж і вдалі уроки, заходи, розробки роздаткового матеріалу, тестів, самостійних робіт, ідей з оформлення кабінету, і ще... ще... ще багато чого.
Спілкуючись з старшими колегами, учителями-предметниками, учителями що атестуються, чую такі думки: "Підготував авторську розробку з теми, провів тематичну виховну годину, підготував цікаву підбірку задач... Шкода, що ВСЕ ЦЕ ЛЯЖЕ МЕРТВИМ вантажем на полиці. А що зробиш? Надрукувати все це потрібні кошти та й зв'язки. Шкода, працює,працюєш, а ніхто і не знає про мої успіхи. Хіба що адміністрація школи..." На такі слова у мене є власний рецепт. Він не новий, але ДІЄВИЙ. Це особистий сайт учителя-предметника.
Над створенням власного сайту я працював довго. Перепробував різні хостинги. На кожному були свої переваги і свої недоліки. Але час вимагав рішучих дій. І я зупинив свій вибір на UCOZ.UA. Тривалий час методом проб та помилок вивчав тонкощі сайтобудови. І ось що маємо. Сайт "Ідеї нівроку до Вашого уроку".
З сайтом працюю на уроках інформатики, астрономії, математики. Працюю я, працюють і діти. Сайт містить розробки уроків, презентації, відеоролики, інтерактивні вправи та багато іншого.
Досвідом по створенню та роботою з сайтом поділився з колегами-одгнодумцями учителями математики району. Під час вступного слова методист Кобеляцького районного відділу освіти Хома Л.В наголосила про важливість володіння ІКТ учителями, зокрема, учителями математики.
Зі свого боку мною проведено тренінг зі створення електронної скриньки та проходження алгоритму зі створення сайту на сервісі UCOZ.UA.
Майстер-клас з навчання поступово перетворився у розмову однодумців, які хотіли дізнатись якогомога більше. Це і як додати сторінку, як додати презентацію на сайт, відео та багато-багато інших "як".
Наша зустріч дата поштовх до розуміння учителями важливості цієї справи. Так це і час, і зусилля, і терпіння, і (не без цього) невдачі. Але спочатку Ви працюєте на сайт, а потім сайт працює на Вас.
Наші зустрічі вирішили продовжити через деякий час. Цей час потрібний для втілення своїх ідей та вирішення накопичений питань.
Особисто я отримав масу позитивних вражень від даного майстер-класу. Мої знання виявились корисними та потрібними. А це для вчителя - головне - бути корисним.
|