Тема: Кодування і декодування повідомлень
Мета:
Навчальна: розширити знання учнів про символи; сформувати уявлення про способи кодування інформації, види кодів.
Розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу; формувати вміння знаходитианалогії, узагальнювати, робити висновки.
Виховна: виховувати самостійність та відповідальність..
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.
План:
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань
3. Вичення нового матеріалу..
4. Фізхвилинка.
5. Робота з підручником.
6. Робота в зошиті.
7. Робота за комп’ютером.
8. Підсумок уроку.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Відмічання відсутніх.
2. Актуалізація опорниз знань.
1. Які види пам’яті ви знаєте?
2. Які дані зберігаються в оперативній пам’яті?
3. Що таке зовнішня пам’ять?
4. Наведи приклади носіїв, які відносяться до зовнішньої пам’яті?
3. Вичення нового матеріалу.
4. Фізхвилинка.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте.
І за парти тихо сядьте.
5, Робота з підручником.
ст.32 Впр. 1,5
6. Робота в зошиті.
ст. 11 Впр. 4,6
7. Робота за комп’ютером.
Програма "Сходинки до інформатики". Явища природи
8. Підсумок уроку.
1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
2. Що найбільше сподобалося?
3. Що запам’яталося?
4. Про що хотіли би дізнатися більше?
5. Що таке кодування?
6. Наведи приклади кодувань повідомлень.
7. Що таке розкодування?
8. Наведи приклади розкодування повідомлення.