Тема: Практична робота №2: «Складання алгоритмів і виконання їх у cередовищі виконання алгоритмів Scratch.»
Мета:
навчальна: Cформувати практичні навички роботи в навчальному середовищі Scratch.
розвивальна: розвивати алгоритмічне мислення, інтерес до предмета; формувати вміння діяти за алгоритмом, застосовувати алгоритми вповсякденному житті;
виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії.
Тип уроку: урок застосування знань, навичок і умінь
Програмне забезпечення: презентація «Складання алгоритмів для виконавців у словесній і графічній формах. Виконання алгоритмів».
План:
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань.
3. Практична робота №2.
4. Застосування набутих знань.
5. Підсумок уроку.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Відмічання відсутніх.
2. Актуалізація опорних знань.
1.У яких сферах діяльності людина складає алгоритм?
2.У яких сферах діяльності людина використовує алгоритм?
3.Що спільного в плану і алгоритму?
4.Для чого використовують вкладку Образи в програмі Скретч.
5.Як розмістити новий образ на вкладку Образи?
6.Якими командами можна змінити образ виконавця під час виконання алгоритму.
7.Для чого використовують вкладку Звуки в програмі Скретч.
8.Як розмістити нове звукове повідомлення на вкладку Звуки?
9.Як можна відтворити звукове повідомлення під час виконання алгоритму?
1. Команда іншим словом. (Вказівка)
2. Чітка послідовність дій. (План)
3. Алгоритм, складений для комп’ютера. (Програма)
4. Зміна властивостей об’єкта, взаємодія між об’єктами, утворен-ня нового об’єкта або знищення існуючого об’єкта. (Подія)
5. Електронний пристрій для обробки інформації. (Комп’ютер)
6. Того, хто виконує алгоритм, називають… (виконавець)
7. Предмети, явища і процеси, які розглядаються як єдине ціле. (Об’єкти)
8. Точна, зрозуміла вказівка для виконання якоїсь дії. (Команда)
3. Практична робота №2.
4. Підсумок уроку.
— Чи задоволені ви своєю роботою?
— З яким настроєм ви працювали на уроці?
— Що вам запам’яталось на уроці?