Урок №3
Тема: Копіювання файлів та папок.
Мета:
Навчальна: Сформувати практичні навички в роботі з файлами та паками; створення, переміщення;
Розвиваюча: Розвивати спостережливість, розвивати вміння правильно і чітко висловлювати свої думки, увагу, логічне мислення, грамотно формулювати твердження з предмета;
Виховна: Виховувати інформаційну культуру учнів, комп’ютерну грамотність.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.
План:
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань.
3. Копіювання файлів та папок.
4. Фізхвилинка.
5. Робота з підручником.
6. Робота за комп’ютером.
7. Підсумок уроку.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
- Привітання.
- Відмічання відсутніх.
- Перевірка готовності учнів до уроку
2. Актуалізація опорних знань.
1. Наведи приклади носіїв даних, які використовуються в комп’ютері.
2. Поясни, для чого використовуються папки.
3. Як створити нову папку? Опиши алгоритм.
3. Копіювання файлів та папок.
4. Фізхвилинка.
Раз, два - всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три, чотири - нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П'ять, шість - всі веселі
Крутимось на каруселі,
Сім, вісім - в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев'ять, десять - відпочили
І за парти дружно сіли.
5. Робота з підручником.
(ст.18 Впр.3, Впр. 2 - для кмітливих)
6. Робота за комп’ютером.
(ст 16).
Релаксація.
Працюючи за комп’ютером, не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.
- Обертати очима по колу.
- Рухати вгору, вниз.
- Рухати вліво, вправо.
- Заплющити та розплющити очі.
7. Підсумок уроку:
1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
2. Що найбільше сподобалося?
3. Що запам’яталося?
4. Про що хотіли би дізнатися більше?
5. Що означає — скопіювати папку або файл?
6. Опиши алгоритм копіювання папок і файлів.