Тема: Фрагменти тексту та операції над ними.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з поняттям фрагмент тексту; сформувати вміння копіювати, переміщувати, вилучати, вставляти фрагменти тексту, виконувати пошук та заміну фрагментів тексту; удосконалювати навички роботи в середовищі текстового процесора;
розвивальна: формувати вміння бачити закономірності, аналізувати й узагальнювати інформацію, міркувати за аналогією;
виховна: підвищувати інформаційну культуру.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Програмне забезпечення: комп'ютери; презентація «Т Створення текстового документа. Введення та редагування тексту..».
План:
- Організаційний момент.
- Актуалізація опорних знань.
- Вивчення нового матеріалу.
- Застосування набутих знань.
- Підсумок уроку.
- Домашнє завдання.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Відмічання відсутніх.
2. Актуалізація опорних знань.
1°. Які існують способи створення нового документа?
2°. Якої послідовності дій слід дотримуватися під час опрацювання нового документа в текстовому процесорі?
З*. Яких правил потрібно дотримуватися під час введення тексту з клавіатури?
4*. Які операції належать до редагування тексту?
5*. Чому під час введення тексту трапляється, що попередній текст замінюється на новий? Як виправити цю ситуацію?
6*. Чому деякі слова в тесті підкреслюються хвилястими лініями? Як виправити цю ситуацію?
3. Вивчення нового матеріалу.
Робота за комп'ютером
Працюємо за комп'ютером ст.129
5. Підсумок уроку.
Фронтальне опитування
1°. Що може бути фрагментом тексту?
2°. Як у тексті позначається виділений фрагмент?
З*. Які способи виділення фрагментів тексту існують у текстовому процесорі Word?
4°. Як відмінити виділення фрагмента тексту?
5°. Які операції над фрагментами тексту можна виконувати?
6*. Як виконати видалення, копіювання або переміщення фрагмента тексту?
6. Домашнє завдання
п. 4.3 - вивчити Впр. 2,4