Тема: Пам'ять комп'ютера.
Мета:
Навчальна: вивчити призначення і види пам’яті комп’ютера, пристрої для збереження інформації.
Розвиваюча: виховувати працелюбність, уважність, культуру поведінки, правильно розподіляти і використовувати робочий час і сили.
Виховна: розвивати навички при роботі з комп’ютером, аналітичне мислення і уважність; первинні уявлення про пристрої для збереження пам’яті комп’ютера, про розміщення інформації на магнітних дисках.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.
План:
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних знань
3. Вичення нового матеріалу..
4. Фізхвилинка.
5. Робота з підручником.
6. Робота в зошиті.
7. Робота за комп’ютером.
8. Підсумок уроку.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
Привітання. Відмічання відсутніх.
2. Актуалізація опорниз знань.
1.Що таке носії інформації?
2.Які паперові носії ти використовуеш в школі?
3. Які електронні носії ти використовуеш вдома?
3. Вичення нового матеріалу.
4. Фізхвилинка.
Раз – підняти руки вгору,
Два – нагнутися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги,
Три, чотири – прямо стати,
Будем знову починати.
Хто зуміє присідати
І ногам роботу дати?
Раз – піднялись, два – присіли,
Хай мужніє наше тіло.
Хто втомився присідати,
Може вже відпочивати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
5, Робота з підручником.
ст.27 Впр. 3,4
6. Робота в зошиті.
ст. 8 Впр. 1,2
7. Робота за комп’ютером.
Програма "Сходинки до інформатики". Розкидайка.
8. Підсумок уроку.
1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
2. Що найбільше сподобалося?
3. Що запам’яталося?
4. Про що хотіли би дізнатися більше?
5. Які дані зберігаються в оперативній пам’яті?
6. Наведи приклади носіїв, які відносяться до зовнішньої пам’яті?